SQ ENG

Coca-Cola Summer Festival shpalos ritmet verore ne Tirane

Coca-Cola Summer Festival çliroi tinguj dhe energji të reja për mijëra ndjekës të mbledhur në sheshin kryesor të Tiranës më 4 korrik të këtij viti, për të festuar emocionet e verës dhe duke sinkronizuar rrahjet e zemrës me muzikën.
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Poster
 
Në përgjigje të ftesës nga Coca-Cola për të qenë #InTune me mënyrën më të bukur të përjetimit të verës, 25,000 njerëz u mblodhën për të shijuar festivalin më të shumëpritur në Shqipëri.
 
 
Gjithashtu, mijëra të tjerë patën mundësi ta ndjekin festën përmes ekraneve të televizorëve nga shtëpitë e tyre.
 
Nën një qiell të qartë dhe plot yje, artistë si Xhensila Myrtezaj, Fifi, Alar Band, Klea Huta, Nora Istrefi, Renis Gjoka, Orgesa Zaimi, Klint Collaku, Dj Sardi, si dhe ylli i mbrëmjes, Era Istrefi, ndezën skenën me muzikë dhe performanca mbresëlënëse.
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Era Istrefi
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Xhensila Myrtezaj
 
Për t’i shtuar edhe më shumë zbavitje argëtimit të parashikuar, qytetarëve iu dha mundësia që të luanin lojëra të ndryshme para koncertit, për të fituar mundësinë e vizitave pas skenës dhe për t’u takuar me idhujt e tyre të muzikës.
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Games - 1
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Games - 3
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Totems
 
Spektakli përfundoi mes duartrokitjeve dhe brohorimave, dhe pjesëmarrësit morën zotimin që edhe vera e ardhshme do të ndizej me një përvojë unike nga Coca-Cola.
 
Teksa njerëzit e fundit lanë sheshin dhe pllakat e tij u lanë aq sa pasqyruan hënën e verës, aty mbeti premtimi i një festivali unik në 2020-n.
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Crowd - 1
 
Coca-Cola Summer Festival 2019 - Crowd -2