SQ ENG
 • 12 vjet histori zhvillimi nga DLDP

  Programi për Decentralizim dhe Zhvillim Vendor (DLDP) i Agjencisë Zvicerane për...

 • Mision i mundur: Jetesimi i bashkepunimit televiziv mes CNN dhe A2 News

  Shqipëria e viteve ‘90. Një derë hapet dhe politikanët ecin para...

 • Te jetuarit sipas Stilit Italian

  Gjatë sezonit të vjeshtës, Ambasada Italiane në Tiranë në...

 • Logoja e re e NOA, tulipan i rilindur ne nje stine te re komunikimi

  NOA, një nga institucionet e para më jetëgjata financiare shqiptare, ishte...

 • Sprite sjell fllad per pasagjeret e autobuseve te Tiranes

  Fushata “Oazi i Freskisë” nga Sprite kontribuoi që mijëra...

 • Tetori Gjerman, nje muaj frymezimi

  "Të frymëzojmë njerëzit" – ky slogan i politikës...

 • Coca-Cola Summer Festival: Edicioni "Wow"

  Nëse keni kaluar nga qendra e Tiranës gjatë ditëve të nxehta të...

 • TAP shenon instalimin e Turbo-Kompresoreve ne Shqiperi

  Në muajin qershor, gazsjellësi Trans Adriatik (TAP), shënoi një hap...

 • 10 vjet Kristal Center

  Kristal Center, një nga qendrat tregtare në kryeqytet, këtë vit...

 • Pranvera me diell e Frankofonise ne Shqiperi

  McCann Tirana shpalosi shkëlqimin e saj krijues për Pranverën e...

 • Dyert e se Nesermes: nje histori miqesie

  Agjencia Italiane e Bashkëpunimit për Zhvillim ka qenë në Ballkan që...

 • Estetika dhe e bukura sjellin ne jete TESS

  Tirana Esthetics & Style School (TESS), e hapur së fundmi në Tiranë,...

 • Lufra: 25 vite prane tryezes shqiptare

  Lufra, një nga kompanitë lider në tregun e bulmetit, këtë vit...

 • Tetori Gjerman feston 30 vjet marredhenie diplomatike

  30 vjetori i marrëdhënieve diplomatike midis Gjermanisë e Shqipërisë...

 • "Tungjatjeta", nje pershendetje per jeten

  Aktualisht në Shqipëri, Programi i Zhvillimit i World Vision ka identifikuar rreth...

 • Kosi i lengshem Lufra dhe dilema Hamletiane

  Në një kohë kur konsumatori shqiptar e përzgjedh kosin nisur nga densiteti...

 • Lula, simboli i fushates se re te qumeshtit Lufra

  Si një lider në tregun shqiptar të produkteve të bulmetit, Lufra synonte...

 • Kredia e re personale per cdo qellim nga Intesa Sanpaolo Bank Albania

  Bashkëpunimi ynë më i fundit me Intesa Sanpaolo Bank Albania vjen në...

 • 10 Vite Tetor Gjerman ne Shqiperi

  Ky vit shënoi 10 vjetorin e asaj që tashmë është shndërruar...

 • Tuborg ndez ngjyrat e veres

  Me mbërritjen e temperaturave të nxehta të verës, zgjedhja jonë e...

 • Coca-Cola i uron mireseardhjen kampionatit Euro 2016

  Coca-Cola ka qenë gjithmonë ‘një pushim freskues’ për të...

 • Projekti TAP: Inagurimi i ardhjes se tubave te gazsjellesit ne Shqiperi

  Në muajin Prill, projekti më i madh i gazsjellësit natyror në Europë,...

 • Njihuni me ABI

  The American Bank of Investments (ABI), pjesë e grupit të menaxhuar nga NCH Capital,...

 • HAP: Nje marke per kujdesin shendetesor

  HAP është një nga projektet më të fundit me të cilin Agjencia...

 • Intesa Mobile: Duke ecur mbi vijen e holle ndermjet teknologjise dhe lirise

  Intesa Mobile është shërbimi më i fundit nga Intesa Sanpaolo Bank Albania...

 • Eco Market, te jetuarit shendetshem online

  Ne të McCann Tirana jemi shumë të dhënë pas të ushqyerit...

 • Qafshtama, nje etikete e hijshme dhe elegante

  Uji Qafshtama i kërkoi Agjencisë një sfidë të re mjaft kërkuese....

 • Pamje e re per New Look Tina

  Ne te McCann Tirana jemi krenuar gjithmonë me mbështetjen që i japim kompanive...

 • Programi Kombetar i Praktikave te Punes perqafon epoken dixhitale

  Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, me mbështetjen e Këshillit...

 • Prodata: Identitet Vizual Frymezues

  Prodata është një kompani marketingu e cila ofron një gamë të...

 • Carrefour nen ngjyrat e pranveres

  Me rastin e ardhjes së pranverës, Carrefour kërkonte të krijonte një...

 • 20 Vjet shije Coca-Cola ne Shqiperi

  Coca-Cola Bottling Shqipëria festoi 20 vjetorin e themelimit të saj në Maj...

 • E Jona: Drejt identitetit dhe perfaqesimit

  E Jona është një bar në Tiranë që operon si biznes social, me...

 • Cappy Pulpy me tul vertet gjithe leng

  Cappy Pulpy është një pije freskuese me sasi të lartë lëngu dhe...

 • Coca-Cola: Fotografimi i Portofolit te Produkteve

  Pas përditësimit të etiketës, paketimeve dhe prezantimit të...

 • Konferenca Nderkombetare e YSB: Nje Rrugetim Drejt Vetedijesimit

  Me rezultate fillestare të qëndrueshme në një sërë...

 • Programi i Pershpejtimit te Biznesit therret per Ide ne Destinacion

  Yunus Social Business Albania po përforcon veprimtarinë dhe impaktin e synuar...

 • Carrefour: Perparesi e padiskutueshme ne blerje me karten 'Avantazh'

  Carrefour Albania, rrjeti më i madh i shitjes me pakicë në vend,...

 • Tetori Gjerman: Nje udhetim drejt miqesise

  Në vijim të eksperiencave të mëparshme tejet të suksesshme, Ambasada...

 • Fanta: Shije e shkelqyer limoni

  Në korrik 2014, Fanta, marka globale e pijes freskuese me shije frutash nga The Coca-Cola...

 • Amita flet me mamane moderne shqiptare

  Tashmë me një prezencë të ndjeshme në tregun shqiptar, Amita synoi...

 • Tuborg dhe Carlsberg: Aktivizimet e Kampionatit Boteror 2014

  Paralelisht me emocionet dhe drithërimat e këtij Kampionati Botëror, agjencia...

 • Tetra Pak: Paketimi me i sigurt per qumeshtin UHT

  Tetra Pak, kompania shumëkombëshe e paketimit dhe përpunimit të ushqimit,...

 • All Eagles Fest: Identiteti vizual i nje festivali muzikor

  "All Eagles" është në thelb një festival i muzikës...

 • Carrefour Albania: Java Greke shpalos shijen dhe bashkepunimin mesdhetar

  Carrefour Albania dhe Ambasada Greke në Tiranë u angazhuan në zhvillimin e...

 • Korriku: Indentiteti dhe karakteri i markes

  Korriku sh.p.k. është një nga shpërndarësit më të...

 • Quodev: broshura e sherbimeve

  Organizata e sipërmarrjeve sociale Quodev donte të komunikonte vlerën e shtuar...

 • Carrefour: Premtimi i markes per te udhehequr si shembull

  Në vitin 2013, CMB Albania dhe Marinopulos S.A., kompania që zotëron...

 • Carrefour: Ashtu sic duhet

  Carrefour po lë pas zhurmën boshe të fushatave...

 • Ftese nga Bota e Veres

  Kompania “Bota e Verës”, një nga pionierët e parë të...

 • “Ki Kurajo”: nje thirrje drejt sipermarresve te rinj

  Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve ( AIDA ) lançoi në tetor...

 • Coca-Cola lidhet me shqiptaret

  Përgjatë verës 2013, Coca-Cola lançoi edhe në Shqipëri...

 • Abissnet: Terheqja e parezistueshme e lirise

  Gjatë marsit 2013, Abissnet ishte në prag të një ndryshimi të...

 • Coca-Cola: Nisma e promocionit te besnikerise

  Në fillim të 2013-s, Coca-Cola dhe CCBS nisën edhe në Shqipëri...

 • Quodev: Pajtimi i biznesit me socialen

  Oxfam, një nga kompanitë më të mëdha botërore për...

 • Protik: Nje marke per inovacionin

  Objektivi ishte krijimi i identitetit për Qendrën Burimore dhe të Trajnimeve...

 • Shqiponja nga McCann Tirana: E kudondodhur ne castin e duhur

  Përvjetori 100-të i pavarësisë së Shqipërisë ishte padyshim...

 • Abissnet: Efekti Loje

  Abissnet, një nga kompanitë ISP më të mëdha në tregun shqiptar e...

 • Hemofarm: Komunikim i nje angazhimi serioz

  Në tetor 2012, kompania farmaceutike Hemofarm - anëtare e grupit gjerman STADA - u...

 • Bramac: Fushata Mediatike 2012

  Bramac, kompania austriake e njohur për tjegullat cilësore, po planifikonte...

 • Gener 2: Profili korporativ

  Gener 2 është një nga kompanitë lider të sektorit të...

 • Carlsberg: Birra per futboll

  Carlsberg, një nga produktet më të shitur prej një nga fabrikat e...